Kategoria artykułu: Wiadomości
5 lat temu

Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Udostępnij:
Polub ndg24:

W ramach poparcia akcji Światowy Dzień Zespołu Downa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej organizuje cykl wydarzeń w marcu mający na celu: • promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, • zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21, • kształtowanie społecznego poczucia empatii względem osób z niepełnosprawnością. Zobacz program wydarzeń.

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. W ramach poparcia akcji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej organizuje wydarzenia mające na celu:

• promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, • zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21,

• kształtowanie społecznego poczucia empatii względem osób z niepełnosprawnością.

Zespół organizacyjny Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. I. Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza do przyłączenia się do akcji i założenie 21 marca 2018 roku skarpetek nie do pary.

Im bardziej kolorowe, wzorzyste tym lepiej Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Program wydarzeń:

06 marca 2018 godz.9.00-11.00 PROFESJONALNA SESJA FOTOGRAFICZNA dla osób z Zespołem Downa i ich rodzin

19 marca 2018 godz. 9.00-14.00 „WARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU” dla przedstawicieli VII klas SP z terenu N.D.G i Kmiecina 06-16 marca 2018 KONKURS FOTOGRAFICZNY „NIE DO PARY „ dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Nowego Dworu Gdańskiego.

21 marca 2018 godz.10.00-13.00 „Światowy Dzień Zespołu Downa” podsumowanie akcji na Skwerze Chopina w N.D.G przed Urzędem Miejskim.

• Wystawa fotograficzna-efekty działań z 06.03.2018 • „Trisomia 21 -wiem więcej” – ulotki, broszury • „Różni tacy sami „

– Niespodzianki dla osób, które przyłączą się do akcji zakładając 21 marca 2 różne skarpetki.

Regulamin konkursu fotograficznego: http://soswndg.pl/SDZD/Regulamin%20Konkursu%20Fotograficznego1.pdf

Regulamin konkursu fotograficznego, oświadczenie:  http://soswndg.pl/SDZD/Regulamin%20Konkursu%20Fotograficznego2.pdf

Warsztaty projektowania: http://soswndg.pl/SDZD/Warsztaty%20projektowania.pdf

Źródło: SOSW Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.