Kategoria artykułu: Wydarzenia
2 lata temu

Egzaminy zawodowe uczniów w Zespole Szkół nr 2 .

Udostępnij:
Polub ndg24:

Od dnia 09.01.2017 r. do 01.02.2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim trwa sesja egzaminacyjna do której przystępują uczniowie i absolwenci technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Egzamin przeprowadzany jest w dwóch etapach: pisemnym i praktycznym. Część pisemna odbywa się  z wykorzystaniem systemu elektronicznego- przy komputerze(40 pytań wielokrotnego wyboru; czas trwania 60 minut). Zdający po egzaminie mogą poznać jego rezultat. Kolejny etap – praktyczny, w którym jedynym rezultatem wykonania zadania jest dokumentacja trwa od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji.


Do sesji egzaminacyjnej styczeń-luty 2017 r.  zgłoszonych zostało 82 uczniów w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz i sprzedawca. Warunkiem zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie jest uzyskanie min. 50% punktów w części pisemnej i min. 75% punktów w części praktycznej. Ci, którym to się uda, otrzymają świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia, wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.


Wyniki egzaminu zostaną  ogłoszone dnia 31 marca 2017r.


kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.