Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
7 lat temu

Jedź z nami na "Carmen"

Udostępnij:
Polub ndg24:

Bizet napisał kiedyś, że gdyby na świecie nie było cudzołóstwa, fanatyzmu, zbrodni, zła i mocy nadprzyrodzonych, kompozytorzy nie mieliby o czym pisać swoich oper. Nie zmienia to faktu, że "Carmen" – opowieść o seksualnej obsesji i nieuchronnym zabójstwie z miłości – wywołała konsternację paryskich widzów, nienawykłych do tak brawurowego połączenia elementów komicznych z tragicznymi. Jedźcie z nami na "Carmen" do Teatru Wielkiego w Poznaniu! 

Bizet zmarł dokładnie trzy miesiące po prapremierze. Nie dożył triumfu swej wyrafinowanej muzyki, w której każdy, po dziś dzień, może odnaleźć brzydką cząstkę własnej natury: czy to w płytkości Carmen, czy w egotyzmie Escamilla, czy w zaślepieniu opętanego demonem zazdrości Don Joségo. Dla uciechy i ku przestrodze, jak w prawdziwej tragikomedii.

Carmen,Teatr Wielki w Poznaniu

Wyjazd w dniu 4 marca 2017. Bilety: 150/160 zł w zależności od miejsca na widowni. W cenie biletu: przejazd w 2 strony, obiad w Teatrze Wielkim i bilet na operę. Zapisy i informacje w Żuławskim Ośrodku Kultury, tel.: 55 247 22 30. Sprzedaż biletów do 15 grudnia 2016. 

Źródło: ŻOK
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.