Kategoria artykułu: Podkategoria
9 miesięcy temu

Nie wchodźcie na lód - policjanci ostrzegają i kontrolują.

Udostępnij:
Polub ndg24:
Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych przez policjantów w ostatnim czasie w całym kraju doszło do tragicznych wypadków na zbiornikach wodnych. Nadal nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na zamarznięte akweny. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo niebezpieczne.
 
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej od początku zimy kontrolują akweny znajdujące się na terenie powiatu chojnickiego, prowadzą również działania profilaktyczne żeby uczulić, szczególnie najmłodszych, że zabawa na lodzie jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do tragedii. Co prawda wraz z nadchodzącym ociepleniem warstwa lodu szybko nie zniknie, ale będzie coraz słabsza i może nie wytrzymać ciężaru człowieka. 
 
Wchodzenie na pokrywę lodową może być bardzo niebezpieczne, a po wpadnięciu do wody może dojść do niebezpiecznego wychłodzenia organizmu. Wyjście z takiej opresji może być bardzo trudne zwłaszcza wtedy, kiedy nie będzie w pobliżu nikogo kto zawiadomi odpowiednie służby i sprowadzi pomoc. 
 
Policjanci apelują do rodziców, aby uczulali swoje pociechy na niebezpieczeństwo, które czyha na zamarzniętych jeziorach czy też oczkach wodnych, proszą również aby nie przechodzili obojętnie, kiedy inne dzieci wchodzą na lód. To właśnie najmłodsi są najbardziej nieświadomi zagrożeń kiedy spędzają czas wolny bawiąc się na ślizgawkach. 
 
Nie ustawajmy w ostrzeganiu przed zagrożeniami jakie niesie zimowa aura.
Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.