Kategoria artykułu: Biznes
2 miesiące temu

Akcja ratowniczo – gaśnicza podczas pożaru w Primagran Sp. z o.o . Człowiek na dachu i pożar - ćwiczenia

Udostępnij:
Polub ndg24:

27 marca 2024 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. „Akcja ratowniczo – gaśnicza podczas pożaru w Primagran Sp. z o.o”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas prac na dachu obiektu doszło do zatrzymania krążenia u jednego z pracowników firmy zewnętrznej. Jednocześnie w hali magazynowej w wyniku nieostrożności osoby prowadzącej prace pożarowo niebezpieczne wybuchł pożar wewnątrz hali. Dodatkowo podczas prowadzenia działań doszło do pożaru w kontenerze socjalnym zlokalizowanym nieopodal hali magazynowej, a dwie osoby uznane były za zaginione.

W trakcie ćwiczeń strażacy mogli praktykować różne scenariusze, takie jak ewakuacja nieprzytomnego mężczyzny z dachu budynku przy pomocy podnośnika hydraulicznego, poszukiwanie oraz ewakuacja osób poszkodowanych z zadymionych pomieszczeń czy udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W ćwiczeniach brały udział:

3 x Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim

2 x OSP KRSG JOT NOWY DWÓR GDAŃSKI

1 x OSP Marzęcino

" Dziękujemy wszystkim strażakom za poświęcony czas, wysiłek i gotowość do szybkiej i skutecznej reakcji. Ćwiczenia pozwalają nam lepiej przygotować się na wypadek sytuacji awaryjnych"  - informuje Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

Galeria:

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.