Kategoria artykułu: Wydarzenia
5 lat temu

NAPAD NA BANK I POŚCIG – POLICJA W AKCJI.

Udostępnij:
Polub ndg24:
  NAPAD NA BANK I POŚCIG – ĆWICZENIA NOWODWORSKICH POLICJANTÓW POD KRYPTONIMEM POŚCIG

Do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Policjanci, którzy jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia widzą opisanego mężczyznę, który oddala się pojazdem m-ki Kia Cee’d. Rozpoczyna się pościg. To scenariusz ćwiczeń policyjnych, które odbyły się w piątek 14 grudnia na terenie działania nowodworskiej jednostki. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów. Wspólnie zatrzymują napastnika.

W piątek 14 grudnia br. o godz. 12:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Natychmiast na miejsce udał się patrol ze Stegny. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli opisanego mężczyznę, który odjeżdża samochodem m-ki Kia Cee’d. Rozpoczyna się pościg.

Funkcjonariusze cały czas wzywali do zatrzymania się pojazdu, jednak bez rezultatu. Pojazdy kierowały się w stronę miejscowości Marzęcino, gdzie natychmiast przemieścili się funkcjonariusze ruchu drogowego. Na miejscu wraz z nowodworskim patrol utworzyli posterunek blokadowy oraz użyli do zatrzymania uciekiniera kolczatki drogowej. Po kilkunastominutowym pościgu udaje się zatrzymać podejrzanego o napadu na bank, przy którym ujawniono broń palną. Wszystko wygląda jak scenariusz filmu akcji. Do takich ćwiczeń, które odbyły się w piątek, zaangażowani byli wszyscy funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów.

Galeria:

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański.
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.