Kategoria artykułu: Wiadomości
7 lat temu

Tuga wylała. Alarm powodziowy w powiecie.

Udostępnij:
Polub ndg24:

 Wczoraj w późnych godzinach wieczornych Starosta ogłosił alarm powodziowy w powiecie nowodworskim.

Podtopionych jest wiele domów, woda zalewa ogródki, garaże, piwnice i pola. W dalszym ciągu wieje silny północny wiatr.

W związku z wysoki stanem wody w rzece zamknięta jest ulica Podmiejska.

W ciągu dnia w Starostwie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego.Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich gmin podległych Starostwu, Komendanci Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, kierownik oddziału Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Nowym Dworze Gdański. Rozmowy dotyczyły współpracy poszczególnych służb oraz sprawnej kommunikacji i  przepływu informacji, która ma istotne znaczenie w przypadku konieczności podjęcia szybkich, konkretnych decyzji.

Na terenie gminy Nowy Dwór Gdański gotowych do działania " pod telefonem" było 78 strażaków - ochotników. Wielu z nich brało udział w działaniach do wczesnych godzin rannych. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej pomagają sobie nawzajem, jeżdzą tam, gdzie akurat jest stan zagrożenia np. strażacy z OSP Nowa Kościelnica do tej pory wypompowują wodę z piwnic Starostwa.

Ta noc również będzie trudna. Uważajcie na siebie.

W razie konieczności udzielenia informacji lub pomocy w związku z ogłoszonym stanem alarmu przeciwpowodziowego prosimy kontaktować się z osobami dyżurującymi pod numerami:

do godz. 15.30- 55 247 24 01 lub 55 625 77 71

po godz. 15.30 - 55 246 28 51

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.