Kategoria artykułu: Wiadomości
6 lat temu

Awaria autobusu, dwoje dzieci wpadło do Tugi .....ćwiczenia.

Udostępnij:
Polub ndg24:

 

15 grudnia 2017 roku około godziny 9:55, awarii ulega autobus przewożący dzieci do szkoły. Z przedziału komory silnika wydobywa się gęsty dym. Kierowca nakazuje by uczniowie wraz opiekunką opuścili autokar. Po wyjściu z autokaru dwoje dzieci oddala się od grupy pilnowanej przez opiekuna szkolnego. Idąc wałem przeciwpowodziowym wpadają do rzeki Tuga.
Całą sytuację widział kierowca przejeżdżający obok samochodem osobowym, który po upływie około 1 minuty od powstania zdarzenia, informuje Stanowisko Kierowania PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

Dyżurny dysponuje do zdarzenia siły i środki z JRG PSP Nowy Dwór Gdański (GBA 2,5/22 i GLBARt 1/1,25), GCBA 4/32 z OSP Nowy Dwór Gdański, Policję oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Na miejsce zdarzenia przyjeżdżają zastępy straży i pozostałych służb. Ratownicy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Podają 1 prąd piany na palący się przedział komory silnika. Równocześnie dwóch ratowników, w ubraniach do pracy w wodzie, przystępuje do wydobycia poszkodowanych z rzeki, a dowódca nakazuje pozostałym ratownikom asekurację ich działań. Uczniowie zostają ewakuowani z rzeki i udzielona im jest kwalifikowana pierwsza pomoc. Pożar przedziału komory silnika zostaje ugaszony. Grupa dzieci, wraz z opiekunem, zostają zabrani podstawionym na miejsce zastępczym autobusem. Osoby poszkodowane zostają przekazane zespołom ratownictwa medycznego.

Celem ćwiczeń było: doskonalenie zasad postępowania podczas działań na akwenie wodnym, zasady współpracy ze służbami, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz współpraca w tym zakresie z zespołem ratownictwa medycznego, prawidłowe wykorzystanie sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie wodnym, działania związane z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego.

Galeria:

Źródło: kppspndg.pl
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.