Kategoria artykułu: Styl Życia
1 rok temu

BEZPIECZNE WAKACJE W RAMACH AKCJI "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"

Udostępnij:
Polub ndg24:

W miniony piątek nowodworscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami gimnazjum  i liceum Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji.  W spotkaniu wzięli również udział funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w podróży, bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zagrożenia związane z handlem ludźmi. Wspólnie z przedstawicielami Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Lasów Państwowych przypominali młodzieży zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, pieszego wyposażonego
 w elementy odblaskowe, jazdy rowerem z używaniem kasku ochronnego i nowelizacji przepisów ruchu drogowego, dotyczących wydawania  uprawnień dla kierujących motorowerami oraz ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem nad wodą
 i w lesie.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę swoich słuchaczy, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakich mogą doświadczyć młode osoby poszukujące wakacyjnej pracy. Atrakcyjna oferta pracy za granicą i atrakcyjne zarobki sprawiają, że młodzi ludzie zapominają o własnym bezpieczeństwie.

 

Policjanci apelowali o rozsądek i rozwagę podczas wakacyjnego odpoczynku.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.