Kategoria artykułu: Sport
1 tydzień temu

Bieg Kwietny to już tradycja w Marzęcinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale

Udostępnij:
Polub ndg24:

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Marzęcinie  odbyła się kolejna edycja Biegu Kwietnego, który swym patronatem objął burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego  Jacek Michalski.

Celem tego biegu jest upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny.

Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.Uczniowie mieli do przebiegnięcia maksymalny dystans 10 kilometrów.

" Jesteśmy dumni, że w biegu oprócz wszystkich klas szkoły podstawowej udział wzięli również nasi przedszkolacy. Po biegu wszyscy zregenerowaliśmy się przy pysznej zupce, kiełbasce z grilla i słodkich ciastach.

Chcieliśmy raz jeszcze podziękować panu burmistrzowi za wsparcie finansowe i objęcie patronatem naszego wydarzenia.

Dziękujemy również naszym paniom z kuchni za przygotowanie smacznego posiłku, pracownikom szkoły za opiekę nad uczniami oraz wszystkim rodzicom za dostarczenie pysznego słodkiego poczęstunku i opiekę przy grillu" - informuje wicedyrektor ZSP w Marzęcinie Tomasz Kwiatkowski

Na zakończenie  burmistrz wraz z  radną Edytą Gołębiowską i  dyrektor szkoły Edytą Oryl nagrodzili wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia pamiątkowymi medalami.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.