Kategoria artykułu: Wiadomości
1 rok temu

"Bóg jest dla wszystkich " - Orszak Trzech Króli w Nowym Dworze Gdańskim.

Udostępnij:
Polub ndg24:

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. 

Motywem przewodnim OTK 2018 było  przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.

Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przeszedł  ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

Piękny kolorowy orszak wędrował dziś ulicami naszego miasta. Były diabły podsuwajace niecne pokusy i anioły strzegące nas przed grzechem. Były gospody i miejsca zachęcające  do grzechu i życiowych uciech i ....myśl przewodnia dla każdego ...pamiętajcie "Bóg jest dla wszystkich" - przyjmuje każdego z nas, pochyla się nad nami niezależnie od naszych małych, ludzkich ułomności.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.