Kategoria artykułu: Wydarzenia
2 lata temu

"Brunetki, blondynki" - piątkowy wieczór w Filharmonii Bałtyckiej

Udostępnij:
Polub ndg24:

Piątkowy wieczór 6.01.2017 r. nasi seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spędzili w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Podczas "Gali Arii Operowych i Operetkowych" zaprezentował się Narodowy Teatr Baletu i Opery w Odessie.Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie.

Podczas niemal trzygodzinnego koncertu zgromadzeni goście wysłuchali solistów, chóru i orkiestry pod batutą Witalija Kowalczuka. Solistom towarzyszyła grupa baletowa.

Orkiestra wykonała kompozycję utworów "ojców" operetki m.in. Jacquesa Offenbacha z jego słynnnym Kankanem z " Orfeusza w piekle" oraz Przetańczyć całą noc z "My Fair Lady".  Nie zabrakło również polskich akcentów. Soliści śpiewali np. "Brunetki, blondynki" z repertuaru Jana Kiepury i  piosenkę przygotowaną specjalnie na trasę koncertową po Polsce pt."Ta ostatnia niedziela".

Była to niezapomniana podróż muzyczna przez wiele miast i wiele historii miłosnych.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.