Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
11 miesięcy temu

"Do Stajenki" - jasełka przedszkolaków z " Calineczki".

Udostępnij:
Polub ndg24:

Mamuś, ale czy Ty mnie dobrze widzisz, bo ja będę śpiewał o takim małym Jezusku? Tak kochanie widzę doskonale.

No jest troszeczkę trema - bo i stroje odświętne, i prawdziwe mikrofony w dłoniach. Poza tym przedszkolaki za chwilę głosić będą Dobrą Nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus.

Na jasełka bożonarodzeniowe pt. "Do Stajenki" dzieci z przedszkola muzyczno - językowego "Calineczka" zaprosiły swoje rodziny do Żuławskiego Ośrodka Kultury. Na występy maluchów przybyli rodzice,rodzeństwo, dziadkowie, a nawet prababcia.

Marysia wita wszystkich i dziękuje, że " przybyli do nas, bo rzeczy ciekawe będziemy przedstawiać, co się działy dawno". Amelka ogłasza wszem i wobec - " Bóg nam zesłał z nieba syna, przybywajcie do Jezusa, bo to świeta jest dziecina".

Wędrują przedszkolaki z "Calineczki " z pastuszkami i po drodze śpiewają " pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki".

A gdy grzeczne dzieci dotarły do celu, zobaczyły Trzech Króli, którzy równiez przybyli by złożyć dary Jezusowi.

Kiedy przedszkolaki cichutko opuściły stajenkę i wyruszyły w drogę powrotną to przypomniały wszystkim, że święta to czar, magia, moc i dobroć, miłość i rodzina.

":Świąteczny czas złoty świecy blask,nadzieje masz tyle wiary w nas, nie jesteś sam, dajesz zamiast brać, szczególny czas pozwól jemu trwać"

Buźki czerwone od emocji, ale występ wypadł znakomicie. Pani dyrektor dziękuje za tak liczne przybycie i zaprasza do wspólnego poczęstunku. Pachnie pierogami i barszczem. Są smakowite ciasta i zasłużony odpoczynek po tak ważnym występie ...na kolanach mamy lub taty.

Mamuś, i jak wyszło?

Wszyscy byliście wspaniali, mój Ty artysto!.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.