Kategoria artykułu: Styl Życia
1 rok temu

Dzieci bezpieczne na drogach - policjanci wciąż tłumaczą, jak się zachować.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z kolejnych placówek oświatowych z terenu powiatu nowodworskiego. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły lub przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe.

Nowodworscy mundurowi odwiedzili  dzieci z kolejnych placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Tujsku, Jantarze i Wiercinach oraz przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim i Tujsku. Mundurowi rozmawiali z dziećmi  jak powinien zachowywać się mały pieszy, które miejsca przy drodze są dla nich najbezpieczniejsze, dlaczego ważna jest  widoczność pieszego i co zrobić by ją poprawić, a także o zasadach bezpiecznego podróżowania rowerem, samochodem i autobusem.

 

 Na zakończenie spotkań, policjanci przekazali dzieciom 301  elementów odblaskowych ufundowanych przez Firmę Stolmach i Centrum Motoryzacyjne T&T z Nowego Dworu Gdańskiego, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych.

Galeria:

Źródło: KPP NDG
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.