Kategoria artykułu: Styl Życia
9 miesięcy temu

Dziś zmiana czasu na letni 2018 .

Udostępnij:
Polub ndg24:

Dziś w nocy, z soboty na niedzielę, nastapi zmiana czasu. Z czasu zimowego przejdziemy na czas letni. Tej nocy będziemy spać o godzine krócej, o 2.00 w nocy przestawiamy zegarki na 3.00.

W praktyce większość naszych zegarków przestawi się sama. Bez naszego udziału stanie się to w urządzeniach elektronicznych, telefonach i telewizorach. Ręcznie czas należy przestawić w tradycyjnych zegarkach na rękę lub zegarach ściennych.

Zmiana czasu odbywa się podczas przesilenia wiosennego czyli podczas tzw. równonocy, kiedy dzień i noc trwają po 12 godzin. Zmiana czasu zawsze odbywa się w weekend po przesileniu, aby nie paraliżować pracy np. systemów informatycznych w banku.

 Zmianę czasu stosuje się w blisko 70 krajach na świecie. W Europie zmiany czasowej nie stosuje Islandia i Białoruś. Do tego grona w 2014 roku dołączyła Rosja.

Co było gównym powodem zmiany czasu?

Był to czynnik ekonomiczny, chodziło o jak najlepsze wykorzystanie światła dziennego, głównie w fabrykach, które rozpoczynały pracę o 6.00 rano.

Być może to już ostania zmiana czasu! Posłowie PSL już jakiś czas temu, przedstawili projekt ustawy, która zakończyłaby zmianę czasu . Ustawa miałaby wejść w życie 1 październiaka 2018 roku.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.