Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
7 lat temu

Haydamaky - koncert

Udostępnij:
Polub ndg24:

Haydamaky - eksplozja potężnego rocka z niewielką domieszką reggae i trochę większą ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy, czyli koktajl, która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu. 7 grudnia o 19.00 ta mieszanka wybuchnie na scenie Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży/ 32 zł w dniu koncertu. Wkrótce w sekretariacie Żuławskiego Ośrodka Kultury. Informacje, rezerwacje: tel. 55 247 22 30, zok@zok-ndg.pl.

Haydamaky to wyrobiona w Europie marka. Tysiące klubów, setki plenerów, dziesiątki dużych festiwali. Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Ich koncerty to wybuch czystej energii, którą wchłaniają słuchacze i nie mogą się nią nasycić. Na scenie statyczne są tylko statywy do mikrofonów… 

Od 2001 roku zespół wydał siedem albumów, z czego trzy doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Na rynku polskim, oprócz solowych krążków grupa nagrała wspólny album z Voo Voo, który otrzymał statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem i Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater, Maciejem Maleńczukiem czy Kamilem Bednarkiem.

Przedostatni album „No More Peace!” został już nagrany w nowym składzie. Na początku 2012 roku wskutek wewnętrznych konfliktów lider zespołu podziękował muzykom za dotychczasową współpracę  i praktycznie zmienił cały skład osobowy Haydamaków. „No More Peace!” to solowy krążek zespołu, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello),  Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz  Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy). 

Najnowszy krążek zespołu to „UkrOp”, zaangażowany album, będący osobistą odpowiedzią muzyków na wydarzenia w ich kraju. 

Obecnie zespół pracuje nad nowym ukraińsko-polskim projektem, utrzymanym w nurcie World Music.  

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.