Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
11 miesięcy temu

Historia Calineczki na Scenie Małego Widza.Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza.

Udostępnij:
Polub ndg24:

 Pokażcie dzieciom świat najpiękniejszych baśni. "Historia Calineczki", opowieść o dziewczynce nie większej od motyla, grana była na scenach całego świata. U nas zobaczycie ją w piątek, 12 maja, o 17.00, w cyklu Scena Małego Widza. Spektakl w wykonaniu Teatru Baj Pomorski. Bilety: 15 zł. Aktozrzy otwierają przed publicznością.

Aktorzy otwierają przed publicznościąaczarowaną książkę, a z niej wyłaniają się bohaterowie Andersena. Tak zaczyna się opowieść o dziewczynce nie większej od motyla. Spektakl został zrealizowany w bardzo lubianej przez dzieci konwencji teatralnej - ukazuje w jak najbardziej realnym kształcie to, co się wydaje być nierealne. Ożywają bohaterowie, ożywa las, jezioro i zaczarowany ogród. Calineczka przeżywa w tym otoczeniu wiele niesamowitych przygód. Wreszcie spotyka swego księcia pochodzącego z tego, co ona świata i zostaje z nim na zawsze. "Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami, które tworzą bajkową aurę.

Brak informacji, by w jakimkolwiek teatrze w Polsce grano tak długo jeden spektakl. Co istotne, "Calineczka" nadal grana jest niemal w ten sam sposób, co 22 lata temu, z wykorzystaniem tych samych dekoracji. Premiera odbyła się 24 stycznia 1994. Spektakl wystawiono już ponad 600 razy, a obejrzało go prawie 100 tys. widzów w kilku krajach. Przez 20 lat spektakl prezentowany był m.in. kilkakrotnie w Niemczech i na Międzynarodowych Dniach Teatrów Lalek w austriackim Mistelbach. 

Czas trwania ok. 70 min z krótką przerwą

Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.