Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
3 miesiące temu

Historia Żuław ukryta w księgach kościelnych. Zaproszenie do Żuławskiej Kafejki Historycznej

Udostępnij:
Polub ndg24:

Zbliża się koniec miesiąca, a więc czas na Żuławską Kafejkę Historyczną. Na profilu na FB Żuławskiego Parku Historycznego 26 lutego 2024 r. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie  z dr Radosławem Kubusem  z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

Tym razem tematem rozmowy będzie "Historia Żuław ukryta w księgach kościelnych". W jaki sposób informacje zawarte w księgach metrykalnych, kościelnych kronikach oraz dokumentacji możemy wykorzystać do odkrywania przeszłości delty Wisły? Jakie światło rzucają na historie dawnych Żuławiaków? To tylko niektóre pytania, jakie zada  gościowi Łukasz Kepski - historyk i przewodnik po Żuławach.

Kim jest  gość spotkania ?

dr Radosław Kubus - historyk i archeolog, pracownik Zakładu Historii Gdańska, Pomorza i Regionu Nadbałtyckiego w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w dziejach Żuław i XIX wieku. Autor wielu artykułów popularnonaukowych i naukowych. Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach "Kwartalnika Historii Kultury Materialnej", "Rocznika Elbląskiego", "Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego" oraz Kwartalnik Prowincja.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.