Kategoria artykułu: Styl Życia
1 rok temu

Jesteśmy gminą przyjazną pszczołom.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Jesteśmy Gminą Przyjazną Pszczołom

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Nowy Dwór Gdański przystąpiła do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” i jednocześnie otrzymała tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom.

Celem programu jest podejmowanie działań na rzecz poprawy warunków życia pszczołowatych w Polsce poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom. Właśnie zgodnie z tą ideą w naszym mieście utworzone zostały dwie wzorcowe ostoje dla pszczół przy ul. Sienkiewicza (róg Krótkiej) i przy ul. Gdańskiej (róg Jaśminowej) urozmaicone domkami dla pszczół i ławeczkami. Do nasady zostały dobrane sadzonki miododajnych i wieloletnich kwiatów, które kwitną od wiosny do późnej jesieni. Te miejsca mają być również inspiracją dla naszych mieszkańców,by w swoich ogrodach, balkonach   i tarasach tworzyli małe ostoje dla zapylaczy.

Tym samym zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.pomagamypszczolom.pl/baza-wiedzy

na której odnajdziecie Państwo wiele informacji na temat zasad zakładania miejsc przyjaznych pszczołom, porady jakie gatunki dobierać by tworzyć kompozycje miododajne, co robić by pomagać pszczołom, poznacie naturalne sposoby walki ze szkodnikami. Poprzez stronę można również dodawać zdjęcia swoich ukwieconych ogrodów czy balkonów. Zachęcamy do dokumentowania tych miejsc i podzielenia się nimi z innymi osobami, dla których los pszczół nie jest obojętny.

Znajdą tam Państwo również pełną informację jak ważną rolę pełnią pszczołowate w naszym codziennym życiu i środowisku. 

Źródło: miastonowydwor.pl
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.