Kategoria artykułu: Wiadomości
7 miesięcy temu

Kobiety kobietom. "Daj Włos!- pomagamy kobietom po chemioterapii.

Udostępnij:
Polub ndg24:

To nie ja - wyrywa się bohaterkom, gdy patrzą w lustro !!!

Dziewczyny przechodzące przez raka są w potrzebie. A my zdrowe kobiety  możemy im pomóc w tym trudnym czasie. Wystarczy zapuścić włosy, a w marcu obciąć i oddać na peruki.

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wysoka. Dzięki Programowi Daj Włos! kobiety po chemioterapii otrzymują peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki.

Osoby chętne do oddania włosów na peruki prosimy o zgłaszanie się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Dworze Gdańskim  Tel. 552472321. Minimalna długość włosów 25 cm.

5 BARDZO WAŻNYCH ZASAD

Każde zaniedbanie, cenny dar zamienia w bezwartościowy materiał do utylizacji. Niech Twój dar będzie piękny i mądry. Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę. Jeśli Twoje włosy były kiedykolwiek rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym kupując warkocz na stronie lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej. Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki. Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche. Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze. Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Fryzjerzy przyjadą do placówki -  do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Dworze Gdańskim w dniu 08.03.2021 r.

foto: zdjęcie poglądowe, materiały prasowe

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.