Kategoria artykułu: Wiadomości
3 tygodnie temu

Konopie w pokoju, marihuana w lodówce. Nowodworscy kryminalni zatrzymali 33 - latka

Udostępnij:
Polub ndg24:

Do nowodworskich kryminalnych dotarła informacja o mężczyźnie, który może posiadać znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Wczoraj nowodworscy policjanci zatrzymali 33 – letniego mieszkańca naszego powiatu. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz przedmioty służące do uprawy konopi. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Wczoraj funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o tego typu przestępstwa. Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może w zajmowanym przez siebie mieszkaniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili na parapecie w pokoju 4 rośliny konopi w fazie wzrostu a w lodówce znaleźli 6 słoików z zawartością suszu roślinnego, który przebadano testerem. Była to marihuana. Następnie policjanci sprawdzili pomieszczenia znajdujące się na strychu. Jedno pomieszczenie najprawdopodobniej było specjalnie przygotowane do uprawy konopi. Znajdowały się tam lampy, wiatraki, nawilżacze powietrza a całe pomieszczenie było wyłożone folią aluminiową. Przedmioty wraz z narkotykami o łącznej wadze 120 gramów zabezpieczono a 33 – latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.