Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
1 rok temu

Krótki koncert na dęte i Goście - piątkowe wspólne muzykowanie i świetna zabawa.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Marcowy, piątkowy "Koncert na dęte  i Goście"  zaprezentowali  zgromadzonej publiczności w ŻOK - u  ludzie, których połączyła wspólna pasja muzykowania.

" Ojcem chrzestnym" grupy jest nasz maestro Tomasz Stroynowski. Zespół tworzą osoby z wykształceniem muzycznym i amatorzy - pasjonaci w składzie: Jola Chmielewska - saksofon tenorowy, Emilia Jasińska - gitara, Krzysztof Wolk - saksofon tenorowy, Krzysztof Pytel - puzon, Artur Dekański - trąbka, Tomasz Stroynowski - pianino i goście.

Na początku spotkania zabrzmiała wersja instrumentalna z repertuaru duetu David Steward/ Candy Dulfer - Lily was here. Później kolejne utwory m.in.  argentyńskie tango i motyw przewodni z filmu " 07 zgłoś się".

Jak zwykle na tego typu spotkaniach Tomasz Stroynowski stworzył wspaniałą atmosferę i zaprosił do wspólnego śpiewania kolegów z Chóru Męskiego " Rewelersi" oraz  publiczność. Całości koncertu dopełniły żywiołowe dziewczyny z grupy wokalnej "Lejdis" działającej przy ŻOK - u. Piątkowy wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem piosenek i zaskakującym pytaniem

" Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy? "

W kolejnej piosence wszyscy dali się porwać wspólnej zabawie i .....jedziemy, bo nie ma to, jak:

"Jedziemy autostopem
Jedziemy autostopem
W ten sposób możesz, bracie
Przejechać Europę
Gdzie szosy biała nić
Tam śmiało, bracie, wyjdź
I nie martw się, co będzie potem

Autostop, autostop
Wsiadaj, bracie, dalej, hop
Rusza wóz, będzie wiózł
Będzie wiózł nas dziś ten wóz."

Mamy nadzieję, że ten rozpędzony w ŻOK - u wóz z dobrą muzyką i piosenką jeszcze nie jeden raz zabierze nas w muzyczną podróż.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.