Kategoria artykułu: Wiadomości
2 tygodnie temu

Kursantka szkoły policyjnej zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Udostępnij:
Polub ndg24:

W dniu 24 maja po godzinie 19:00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy seata, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszającą okazała się nowodworska policjantka post. Roksana Karczewska odbywająca kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku.

Policjantka, będąc na wolnym, w miejscowości Orłowo zauważyła, jak mężczyzna jadący seatem nie może utrzymać prostego toru jazdy. Policjantka zaczęła podejrzewać, że może być on nietrzeźwy. Funkcjonariuszka zawróciła i zatrzymała pojazd.

Po zatrzymaniu zauważyła, że przyczyną takiej jazdy jest nietrzeźwość kierującego. Natychmiast wyciągnęła kluczyki ze stacyjki pojazdu i powiadomiła dyżurnego nowodworskiej jednostki, a po chwili na miejsce przyjechali wezwani policjanci.

Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. 60-latek stracił prawo jazdy i trafił do izby wytrzeźwień.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.