Kategoria artykułu: Wiadomości
1 rok temu

"Maj zaczyna się we wtorek" - Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił Nowy Dwór Gdański.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Kabaret Moralnego Niepokoju - jeden z najstarszych czynnie działających kabaretów. Powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.Filarem grupy jest Robert Górski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych satyryków ( Ucho Prezesa). W skład KMN wchodzą również - Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć.

Twórczośc KMN w dużej mierze odnosi się do różnych aspektów spraw społecznych ( konflikty pokoleniowe, kłótnie w rodzinie, spory obyczajowe). Członkowie grupy twierdza, że stronią od tematów politycznych, ale nieraz w ich skeczach można odczuć uwagi skierowane w stronę " organów rzącących".

.Do Nowego Dworu Gdańskiego grupa przyjechała z programem "Maj zaczyna się we wtorek". Na pytanie "skąd pomysł na taki tytuł zbioru skeczy" Przemysław Borkowski odpowiada - " to taka platońska idea maja, taki metaforyczny maj".

Na scenie Żuławskiego Ośrodka Kultury grupa prezentuje poszczególne scenki. Jesteśmy świadkami " Konkursu historycznego", z którego dowiadujemy się to czego nie wiedzieli jego uczestnicy. Dzięki Robertowi Górskiemu wiemy, dlaczego Mieszko był pierwszy i co znaczy "Chrobry".

Następnie odbywa sie rodzinna wycieczka, trzeba jakoś zabić motoryzacyjną nudę, więc jest zabawa w " skojarzenia". Okazuje się, że bywają one co najmniej ... dziwne i irytujące. Zwłaszcza to młode pokolenie jakoś paskudnie kojarzy.

W kolejnym skeczu Robert pracuje jako prezenter telewizyjny i przeprowadza wywiady ze znanymi osobami.  Jest wywiad z Andrzejem Gołotą ( jak skorzystać z WC w rękawicach bokserskich), Michaliną Wisłocką ( a Ty kochaneczku nic sie nie krępuj, tylko mów czy możesz), Kazimierzem Deyną (może powie pan, jakie są różnice między Górski a Nawałką) i Zbigniewem Religą ( na sali tylko chirurg i pielęgniarka, a reszta wyp....).

Było inteligentnie, żartobliwie i śmiesznie.

Dwie godziny doskonałej zabawy z Kabaretem Moralnego Niepokoju zapewniała uczestnikom spotkania Agencja Artystyczna " Paradoks", a gości zaprosił do naszego miasta Mariusz Staniucha.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.