Kategoria artykułu: Wiadomości
1 miesiąc temu

Młodzi żuławscy karatecy z rewelacyjnym osiągnięciami na międzynarodowych zawodach. Przywieźli medale

Udostępnij:
Polub ndg24:

2-3 marca 2024 w Bydgoszczy odbyły się międzynarodowe zawody karate - 23rd Central Europe Open. Na imprezę zjechała się imponująca liczba 1017 sportowców z 77 klubów z 9 różnych krajów. Sportowy Klub Karate Senshi zaliczył udany występ zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce w klasyfikacji polskich klubów.

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Powiatu Nowodworskiego:

Magdalena Nowak zdobyła wszystkie trzy kolory krążka.

złoto w kumite drużynowym dziewcząt U10 +30 kg.

srebro w kumite dziewcząt U10 +35 kg.

brąz w kumite dziewcząt U10 +30 kg białe żółte pasy.

Fenomenalnie zaprezentowała się Lena Rózga. Startując w czterech kategoriach zdobyła 3 medale. Dwa w swojej kategorii wiekowej:

srebro w kumite dziewcząt U12 -45 kg

srebro w kumite drużynowym dziewcząt U12 +35 kg.

W kategorii starszej wiekowo kumite drużynowym dziewcząt -47 kg Lena zdobyła brązowy medal.

Antonina Grzegorska zdobyła

srebrny medal w kategorii kumite drużynowe dziewcząt U12 +35 kg

brązowy medal w kategorii kumite dziewcząt U12 -40 kg białe i żółte pasy.

Maja Ostrowska wywalczyła złoto w kumite drużynowym dziewcząt U10 +30kg. W swojej kategorii indywidualnej zajęła wysokie 5 miejsce.

Igor Borchert zdobył złoty medal w kumite drużynowym chłopców U14 +45 KG

Lena Górnik zdobyła brązowy medal w kategorii kumite drużynowym dziewcząt U14 -47 kg.

Jan Vanhoof wygrał jedną walkę, Klaudia Stec tym razem musiała uznać wyższość przeciwniczki z pierwszego starcia.

Żuławska kadra młodych zawodników trenuje w Nowym Dworze Gdańskim i w Stegnie pod okiem trenerów Jakub Wrąbel i Dawid Stubba z Sportowego Klubu Karate Senshi.