Kategoria artykułu: Wiadomości
1 rok temu

MODERNIZACJA NOWODWORSKIEGO SZPITALA

Udostępnij:
Polub ndg24:

Wizytacja samorządowców z powiatu malborskiego i nowodworskiego 23 listopada br. miała pokazać jak wielkie zmiany, zaszły w nowodworskiej placówce. Wśród gości zwiedzających szpital byli m.in. Starosta Nowodworski Zbigniew Ptak.

Wyremontowane niedawno pomieszczenia punktu rejestracji, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i nowa Pracownia Ultrasonograficzna to tylko część poddanych modernizacji i wykonanych zadań w nowodworskiej placówce. Doposażenie sal, kompleksowy remont oddziału wewnętrznego sprawiły, że szpital w Nowym Dworze Gd, spełnia wysokie standardy.

Trwa kompleksowa informatyzacja (w tym wymiana całego sprzętu komputerowego, wdrożenie e-procedur) w obu szpitalach Powiatowego Centrum Zdrowia. Lada chwila będzie podpięty system cyfrowy funkcjonujący w Nowym Dworze Gd. i zintegrowany ze szpitalem w Malborku. Docelowo wszystkie badania wykonywane dotąd w Malborku będą dostępne w PCZ w Nowym Dworze Gdańskim i na odwrót- mówił prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Paweł Chodyniak. – Remont trwa nadal. Poddawana remontowi jest pracownia rentgenowska. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się zamknąć ten temat. m.in. bezpośrednie ucyfrowienie rentgena, co znacznie przyspieszy czas wykonywania badań. To nie koniec zaplanowanych zmian zapewnia prezes PCZ.

Galeria:

Źródło: Starostwo Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.