Kategoria artykułu: Styl Życia
1 rok temu

Na sportowo jest zdrowo - idź na ćwiczenia.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Nie siedź przed telewizorem, odłóż pilota, załóż dres i zacznij aktywnie spędzać czas.

Jesień nie sprzyja rozpoczynaniu przygody ze sportem - wiadomo trochę wieje, dużo pada, szybko ciemno, zimno i ogólnie motywacji brak.Może, jednak rozpocząć ćwiczenia od poniedziałku, no dobrze może być od wtorku.

We wtorek,środę i czwartek na ćwiczenia sportowe zaprasza - instruktorka pani Krysia. W sali baletowej Żuławskiego Ośrodka Kultury w wyżej wymienione dni od godziny 10.00 odbywają się zajęcia relaksacyjno - kondycjonujące. Przy spokojnej muzyce ćwiczy około 30- osobowa grupa. Zajęcia trwają 60 minut - jest rozgrzewka, rozciąganie, wiele form aktywności ruchowej m.in. z kijkami, piłkami, gumową taśmą. Jest czas na taniec i wyciszenie po wysiłku fizycznym.

W ćwiczącej grupie są " weterani", którzy na spotkania z panią Krysią przychodzą już siedem lat.Wyposażenie w sprzęt sportowy grupa zawdzięcza  wsparciu Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego i własnym wkładom finansowym.

Wśród ćwiczących seniorów, na  szczególne wyrazy uznania zasługują, dwie panie. Pani Lila lat 85 i pani Władysława lat 86 - przychodzimy tu od 5 lat i proszę pani mamy dobra kondycje, chodzimy bez laski i żadne rehabilitacje tak nie pomogą, jak ćwiczenia z Krysią - mówi pani Lila. Wierzymy na słowo i potwierdzamy fotografią.

Grupa funkcjonuje przy nowodworskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i zaprasza wszystkich chętnych na sportowe spotkania.

.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.