Kategoria artykułu: Wydarzenia
1 rok temu

NAPISALIŚMY LISTY. ZMIENILIŚMY ŻYCIE!

Udostępnij:
Polub ndg24:

8 grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kmiecinie odbył się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International.
W tym roku, oprócz nocnego pisania, postanowiliśmy włączyć w akcję wszystkich uczniów naszej szkoły – o godzinie 9.00 w każdej klasie każdy uczeń postanowił napisać przynajmniej jeden list. I tym razem udało nam się pobić kolejny rekord – łącznie napisaliśmy aż 1003 listy. To radość i duże wyzwanie za rok.
W tym roku wybraliśmy dwóch bohaterów - Clovisa Razafimalalę z Madagaskaru, który skazany został za ochronę zagrożonego lasu deszczowego. Odwaga Clovisa i działania w celu ochrony rzadkich drzew o rubinowym kolorze sprowadziły na niego niechcianą uwagę. Został skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia. Drugi bohater to grupa 10 osób, które poświęciło swoje życie w obronie praw człowieka, dziennikarzy, aktywistów i innych osób wyrażających poglądy odmienne niż rząd Turcji.
Tradycyjnie już Maraton rozpoczął się projekcją krótkich filmików na temat praw człowieka i prezentacji bohaterów oraz występami dzieci i młodzieży. Tym razem wystąpiły solistki: Roksana Wojtkowska, Julia Kawińska oraz troje uczniów, którzy zajęli w Gdyni na konkursie oratorskim czołowe miejsca – Dominik Czechowski, Amelia Bzdok i Agata Kozłowska.
Podczas nocnego pisania młodzież naszej szkoły, która podjęła się tak trudnego i delikatnego, a zarazem ważnego zadania, miała również możliwość wykonania kartek świątecznych, które zostaną wysłane do podopiecznych ośrodka Mors w Stegnie.
Wśród piszących listy, poza uczniami, absolwentami i pracownikami szkoły, byli również rodzice.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli być w tym dniu z nami wierząc, że napisane listy mogą uratować czyjeś życie.

 
Źródło: Z SZ-P Kmiecin
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.