Kategoria artykułu: Wiadomości
4 tygodnie temu

Nie samym koronawirusem człowiek żyje. 20 dobrych wiadomości z Żuław

Udostępnij:
Polub ndg24:

Nie samym koronawirusem żyje nasza gmina i powiat. Cały czas dzieją się rzeczy dobre i o tym będzie ta informacja.

1) Od kilku tygodni w naszym powiecie SSE nie odnotowała żadnego nowego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

2) W ubiegłym tygodniu dostaliśmy bardzo dobrą wiadomość z Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie. Po badaniach przeprowadzonych wśród pensjonariuszy i personelu Domu okazała się, że wszyscy mają wynik negatywny, czyli są zdrowi.

3) Szpital w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał, dzięki wsparciu finansowemu radnych, aparat EKG. Aparat EKG dzięki nowoczesnej technologii, znacznie usprawni diagnostykę leczenia pacjentów, nie tylko w czasie obecnej epidemii, ale również w standardowym działaniu oddziału nowodworskiego szpitala.

4) Załoga Żuławskiego Ośrodka Kultury nagrała fajny clip muzyczny z radosnym przesłaniem. Bądźmy dobrej myśli, bo "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". https://www.youtube.com/watch?v=AyDGNpZOho4

5) Od 05.05.2020 działa Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański. Trzeba stosować się do określonych zasad, ale już można wypożyczać książki.

6) Można skorzystać z 60 000 ebooków za darmo. Wystarczy pobrać kod z naszej biblioteki osobiście lub email: biblioteka.ndg@bpndg.org tel. 55 247 26 49

7)Teatr bez Kurtyny przygotował niespodziankę dla wszystkich dzieci i dorosłych. #zostanwdomu i oglądaj spektakle - Calineczka https://youtu.be/VgTy_ZNIE-A,
Księżniczka na ziarnku grochu https://youtu.be/OjxbOhkY284 ,
Smerfy - https://youtu.be/5sS-oZL-Ibg ,
Zamieszanie w świecie bajek (wkrótce),
Pinokio - https://youtu.be/mjghjKZjSEg

8) Klub HDK przy OSP Nowy Dwór Gdański  informuje  - 5 czerwca 2020 od godz 9 do 13 odbędzie się zbiórka Krwi na ul Drzymały 4 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

9) W święta majowe wywieszamy więcej flag.

10) Z okazji Dnia Strażaka w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej naszym strażakom nadano  wyższe  stopnie służbowych oraz odznaczeń i wyróżnień.

11) 16 lat temu Polska została członkiem Unii Europejskiej. Dzięki funduszom unijnym zmienia się nasza gmina i nasze życie.

Powstają miejsca do rekreacji, upiększane są tereny zielone, remontowane są drogi, chodniki, mosty, budynki, wzbogacana jest oferta turystyczna.

12) Gospoda Mały Holender pracuje nad recepturą kolejnego produktu dawnych Żuław - tym przysmakiem będzie kiełbasa mennonicka.

13) Od 4 maja rozpoczęła się rekrutacja do klas I szkół podstawowych.

14) Projekt Powiatu Nowodworskiego pn.: „Żuławska Szkoła Ćwiczeń” został wybrany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.W powiecie powstanie „Szkoła ćwiczeń”, dzięki której m.in. nauczyciele z 5 szkół z terenu naszej gminy będą mogli przejść przydatne szkolenia.

15) W Zambrowie działa nowa Stacja Uzdatniania Wody w Ząbrowie. Nowy obiekt zastąpił wysłużoną 50-letnią stację użytkowaną przez Centralny Wodociąg Żuławski. Dzięki uruchomieniu nowej stacji CWŻ będzie mógł świadczyć lepsze usługi.

16) PSZOK przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim już czynny.Punkt będzie otwarty we wtorki i czwartki w godz. 10:00-17:00, oraz w soboty od 8:00 do 14:00.

17) Nowodworska firma STOLMACH  rozpoczyna nabór praktykantów na rok szkolny 2020/2021. Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem: https://www.stolmach.pl/praktyki-zawodowe.html

Kontakt: Piotr Wdowicz - Koordynator ds. szkolenia zawodowego +48 605 325 435

18) Ruszył KONKURS PIĘKNA WIEŚ POMORSKA - EDYCJA 2020

Tegoroczne zmagania odbędą się w kategoriach "Wieś" oraz "Zagroda".  Regulamin konkursu dostępny na http://www.miastonowydwor.pl/ak…/konkurspiekna-wies-pomorska.

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku I miejsce w województwie zajęło Sołectwo Lubieszewo.

19) Gmina zakupiła opryskiwacz, który posłuży  do dezynfekcji budynków użyteczności publicznych: urzędów, szkół, instytucji kultury, sportu, ale także do oczyszczania ławek, koszy ulicznych, poręczy i innych elementów infrastruktury gminnej używanej przez mieszkańców. 

20) Mamy piękną wiosnę na Żuławach, trochę popadało i kwitną rzepaki. Bądźmy dla siebie nawzajem życzliwi, pomocni, uśmiechajmy się częściej, obdarowujmy dobrym słowem i pamiętajmy #wszystkobędziedobrze.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.