Kategoria artykułu: Wiadomości
2 lata temu

Niech dobro zakwitnie – Pola Nadziei w Lubieszewie

Udostępnij:
Polub ndg24:

Pola Nadziei to akcja organizowana w okresie wiosennym  w wielu miastach w Polsce (w Nowym Dworze Gdańskim akcję koordynuje  Ewa Osijewska z SP nr 1). Celem akcji jest pozyskanie pieniędzy na wsparcie działań hospicjum i podniesienie standardu opieki paliatywnej.

 Historia Pól Nadziei w Polsce rozpoczęła się 1998 roku w Krakowie,w  Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku idea została rozpropagowania w całej Polsce i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Wiosenny żonkil jest symbolem tego wydarzenia.

Akcję  pól nadziei rozpoczyna się wsadzeniem kwiatowych  cebulek w porze jesiennej, natomiast wiosną wraz z pojawieniem się pięknych żółtych kwiatów rozpoczynają się aktywne działania wolontariuszy (kwesty na ulicach miast i wydarzenia towarzyszące), które związane są z finałem.

 W ostatnim tygodniu do Lubieszewa dotarło 300 sztuk cebulek żółtych kwiatów. Dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Molda, która działa jako wolontariuszka w sopockim hospicjum św. Józefa, Lubieszewo dołączyło do akcji Pola Nadziei na Pomorzu. 

Jak informuje sołtys Danuta Hojarska sołectwo czeka na kolejną dostawę cebulek. Wiosną miejscowość zakwitnie na żółto, zakwitną również dobrocią serca mieszkańców, którzy zbierać będą pieniądze na rzecz pomorskich hospicjów.

 Pola Nadziei to piękna idea wspólnego działania i wsparcia dla hospicjów, które otaczają opieką osoby chore. Dlatego warto przyłączyć się do tej akcji i zachęcamy do takich działań również inne sołectwa, aby tak jak Lubieszewo wiosną zakwitły na żółto. 

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.