Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
2 lata temu

Nowodworskie nastolatki tańczą w najlepszej formacji tanecznej . Nikola i Julia na podium

Udostępnij:
Polub ndg24:

12 września 2021 roku w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych. O tytuł mistrzowski formacje tańczyły w stylu standardowym i latynoamerykański. Elbląski Klub Tańca Jantar Elbląg zdobył pierwsze miejsce. Do tego sukcesu przyczyniły się również dwie młode mieszkanki Nowego Dworu Gdańskiego: Nikola Knyszyńska I Julia Fidut.

Początki w Poleczce.

Dziewczynki już w wieku przedszkolnym rozpoczęły zajęcia w zespole tanecznym „Poleczka”, który od lat działa w Żuławskim Ośrodku Kultury. Zespół prowadzi Krystyna Binert i Tomasz Sieklucki. To właśnie w tym zespole Nikola i Julia uczyły się pierwszych kroków. To z „Poleczką” po raz pierwszy prezentowały się na scenie i wygrywały konkursy.

Kolejny etap - balet

Następnym etapem były zajęcia z Alicją Krawiec, która w ŻOKu prowadzi sekcję baletu. Jak wiadomo ten rodzaj tańca wymaga wielu wyrzeczeń, dyscypliny, zaangażowania i wielokrotnego powtarzania, aż do perfekcji każdego układu, ułożenia ciała oraz doskonałej postawy tanecznej.

Wybór jest oczywisty – taniec

Biorąc pod uwagę zaangażowanie obu dziewczynek oraz pasję, z jaką podchodziły do tańca i posiadane już umiejętności rodzice zapisali młode tancerki do Klubu Jantar. Początkowo zajęcia prowadzone były w Nowym Dworze Gdańskim w Szkole Podstawowej nr 1. Nikola i Julia w pewnym momencie uczestniczyły w zajęciach tanecznych zarówno w ŻOK -u,  jak również w tych prowadzonych przez trenerów klubu tanecznego w SP nr 1. W wieku 7 lat dziewczynki zasiliły elbląski klub i tam rozpoczęły systematyczne treningi. Z Elbląskim Klubem Tańca „Jantar Elbląg” związane są do dziś.

Droga na szczyt

Treningi w Klubie Jantar dziewczyny rozpoczęły w wieku 7 lat. Zaczynały od najniższej klasy tanecznej F, w chwili obecnej są już bardzo wysoko w klasie B. Sukces nie przyszedł ani lekko, ani łatwo. Żeby sięgnąć po złoto, stanąć na podium trzeba naprawdę dokonać wielu wyrzeczeń w nastoletnim życiu. To wiele lat dojazdów na treningi do Elbląga, to godziny spędzone na sali ćwiczeń, pot, czasami płacz, niekiedy rozczarowanie, zawsze dążenie do perfekcji.

Jak tańczyć to z najlepszymi

Formacja Jantar Elbląg od momentu powstania w 1995 roku nieprzerwanie zdobywa tytuł mistrza polski formacji standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego. Drużyna składa się z najlepszych tancerzy klubu, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki również w tańcu indywidualnym. W tym roku, dorosła formacja klubu tańcząca w stylu standardowym otrzymała nominację do Mistrzostw Świata.

Galeria:

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.