Kategoria artykułu: Wiadomości
2 miesiące temu

O zasadach bezpieczeństwa i zachowaniach podczas wakacji przypominają policjanci.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim informuje i przypomina.

W piątek rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia nasi policjanci będą mieli znacznie więcej pracy. Pamiętajmy o tym, że nasze oraz naszych najbliższych bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze. Przypominamy o nadal obowiązujących nakazach związanych z nadal panującym COVID-19.

Okres wakacji wiąże się z odpoczynkiem i leniuchowaniem, ale nie dla każdego. Wraz z początkiem wakacji do 31 sierpnia nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów będą czuwać nowodworscy policjanci. W trakcie wakacji mundurowi będą dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy przekraczają prędkość, nieprawidłowo wyprzedzają oraz na tych, którzy niewłaściwie zachowują się wobec pieszych czy rowerzystów. Przypominamy, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu „Piłeś – nie jedź”.

Kilka praktycznych rad przed wyjazdem w trasę:

 1. Sprawdź stan techniczny pojazdu.
 2. Wypocznij przed wyjazdem
 3. Nie spożywaj alkoholu, jeżeli wiesz, że jesteś kierowcą.
 4. Gdy czujesz zmęczenie podczas jazdy, zamień się z innym kierowcą, bądź zwyczajnie zatrzymaj się i odpocznij w miejscu do tego przystosowanym.
 5. Pamiętaj, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.
 6. Upewnij się, że pozamykałeś wszystkie drzwi i okna w mieszkaniu/domu.

Wakacje to też wyjazdy nad morze. By ten czas był okresem wypoczynku i samych dobrych wrażeń trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie.

Oto kilka porad bezpiecznego korzystania z kąpielisk:

 1. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych.
 2. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym przebywasz. Słuchaj poleceń ratowników.
 3. Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr.
 4. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody najlepiej schłodzić ciało. o
 5. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych.
 6. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.
 7. Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy.
 8. Nie pływaj bezpośrednio po posiłku.
 9. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich.
 10. Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.

 

Pamiętajmy o numerach alarmowych! WOPR – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe:

 

Dla telefonów komórkowych: 601 100 100

Dla telefonów stacjonarnych: 0 601 100 100

Ogólnoeuropejski numer alarmowy: 112

 

Tegoroczne wakacje dla nas wszystkich będą nietypowe z uwagi na nadal panujący COVID-19. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Pamiętajmy, że;

 

- nadal obowiązują obostrzenia w przemieszczaniu się (obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi)

- a także dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa (wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego na drogach i placach, na terenie cmentarzy, parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych, plaż, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, chyba że zostanie zachowana odległość co najmniej 2 m od przebywających w tych miejscach osób, w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach). Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób poruszające się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.

Aby wszyscy wrócili cali i zdrowi z wakacji - Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

źródło:KPP Nowy Dwór Gdański

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.