Kategoria artykułu: Wiadomości
2 tygodnie temu

Piątkowo - weekendowe dobre wiadomości żuławskie.

Udostępnij:
Polub ndg24:

No  to kolejna porcja dobrych wieści, żebyście przeczytali, że one cały czas się dzieją w różnych miejscach na naszym terenie.

1)Zakończono  kolejne prace remontowe w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim.

Wykonano kapitalny remont korytarza, łazienek i sali przedszkolnej na I piętrze (wymiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej, posadzki, malowanie), modernizację klatki schodowej na I piętro.

2) GDKiS w Ostaszewie otrzymał dofinansowanie w kwocie 75 000,00 zł na organizację imprezy pt." Nadwiślańska Noc Świętojańska".

3) W gminie Nowy Dwór Gdański powstaną w ramach projektu Rowerem przez Żuławy dwa Miejsca Obsługi Rowerzystów: przy ul. Portowej w Nowym Dworze Gdańskim,
  i w Sołectwie Solnica.

4) Przybiera na sile akcja #KrynicaMorskaDlaMedyka. Już ponad 30 obiektów zgłosiło się do akcji oferując łącznie przeszło 70 pakietów pobytowych.

Od 16.05.2020 do 15.06.2020 w Warszawie, Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy rozmieszczonych zostało ponad 170 bilbordów i citylightów informacyjnych o akcji #KrynicaMorskaDlaMedyka, jest to efekt  współpracy z Krynicą Zdrój.

5) Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim otrzymali podziękowanie od Nowodworskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Iskierka" za serce i pomocną dłoń wspierającą działania na rzecz bezdomnych zwierząt.

6) Muzeum Stutthof w Sztutowie jest  dostępne dla odwiedzających od 19 maja 2020 r. Prosimy o zapoznanie się z nowymi, tymczasowymi zasadami zwiedzania stutthof.org/muzeum-stutthof-w-sztutowie-otwarte-dla-zwied…/
Kontakt z Muzeum: 55 247 83 53, email: sekretariat@stutthof.org

7) Zawodnicy LKS Żuławy wrócili już na boiska Miejskich Obiektów Sportowych. Trenują seniorzy i grupy juniorskie.

8) Uczniowie naszych szkół robią wiele fajnych rzeczy. Czas przeznaczyli na naukę, ale również na  rozwijanie swoich pasji: czytają książki, oglądają filmy, słuchają muzyki, rysują, pieką, wędkują, jeżdżą na rowerze lub relaksują się w zabawny sposób. Niektórzy włączają się w działania na rzecz środowiska lokalnego - szyją maseczki i robią zakupy starszym osobom. Brawo! Paradoksalnie więzi zacieśniły się podczas tej przymusowej izolacji…

9) W szkołach rozpoczęła się rekrutacja do warsztatów online z jogi, pisania baśni, językowych i plastycznych w ramach projektu "Słowa w ruch". A Patrycja z ŻOK-u wykonała tytułowe  logo projektu.

10) Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 Michalina i Zuzanna Wójcik wzięły udział w konkursie przyrodniczym pt. "Mem przyrodniczy" i zgarnęły nagrody. Michalina zajęła II miejsce, a Zuzia otrzymała wyróżnienie.

11) W ten weekend (23, 24.05.2020) na żuławskie delicje zaprasza w swoje progi ponownie Gospoda Mały Holender.

12) W sobotę (23.05)  Żuławski Park Historyczny zaprasza na super ciekawe spotkanie  online o godz.19.00.  Łukasz Kępski poprowadzi wykład pt."Początki Nowego Dworu Gdańskiego".

13) Dziś piątek (22.05) i kolejne spotkanie z Tomaszem Stroynowskim online. Dziś gośćmi Pana Tomasza będą Monika Jastrzęsbska-Opitz i Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Pan Jacek Michalski. A że program jest o charakterze muzycznym... zobaczymy, co się wydarzy. Czy to będzie rap, klasyka, a może soul i inne takie.

Zapraszamy na kanał Żuławskiego Ośrodka Kultury na  youtube o godzinie 17:00

14) Na profilu fb Żuławskiego Ośrodka Kultury Jola Błaszczyk podpowiada i pokazuje  jak zrobić herbatki ze świeżych ziół i zdrowe sałatki.

15) Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana"  prowadzi  cykl filmików  "Przyroda dobra na wszystko". https://www.youtube.com/watch?v=Duu1Xcxt5LY

https://www.youtube.com/watch…

16) Weekend dobrze nam się rozpoczął - dopisuje pogoda i niech nas nie opuszcza, jak najdłużej.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.