Kategoria artykułu: Wiadomości
1 tydzień temu

Pięknie zdajemy test z solidarności i współpracy - Żuławy szyją maski

Udostępnij:
Polub ndg24:

Jest blisko, coraz bliżej....ale przecież nie będziemy tak siedziały. Trzeba działać!! Słuchajcie - będziemy pomagały, zaczniemy szyć maski ochronne. Był pomysł - jest realizacja. Fajne dziewczyny, które zrealizowały już wiele świetnych pomysłów, Mariola Mika i Monika Jastrzebska - Opitz, założyły na facebooku grupę - Żuławy szyją maski.

Dzwonią, załatwiają, kupują, informują, uzgadniają, rozwożą, przywożą, dezynfekują i rozdają. A oprócz tego wszystkiego wspierają dobrym słowem i dzielą się pomysłami. Tak działa grupa -  Żuławy szyją maski.

Do grupy każdego dnia przybywają kolejne panie, które chcą pomagać. Ta inicjatywa pokazała, że jak zawsze w stanie zagrożenie, umiemy szybko zwierać szyki i solidarnie współpracować. Aktywność grupy Żuławy szyją maski stała się inspiracja dla innych miast i dawno już prekroczyła zasięg lokalny.

Nie sposób ocenić ile dobrego robią wszystkie zaangażowane w działalność grupy osoby. Większość pani szyje, ale są takie, które rozwożą materiał  lub odbierają  gotowe maski  z różnych miejscowości. 

Dziewczyny wykonały w ciągu paru dniu ogromną, tytaniczną pracę. Do piątku (20.03.2020) uszyły prawie 800 sztuk masek ochronnych. Większość została przekazana do szpitala, część trafiła do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i do naszych strażaków. Po weekendzie liczba przygotowanych masek będzie dużo większa.

Filmik instruktażowy, jak szyć i dezynfekować gotowe maski, przygotował i nagrał, rodzynek grupy, Piotr Opitz. Piotr ostatnio wykonał osłonę na twarz w D3 - kolejny świetny pomysł.

Drogie Czytelniczki, jeśli w jakikolwiek sposób, chcecie pomóc, zachęcamy - link do grupy na fb - https://www.facebook.com/groups/349263655973777/?ref=share

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.