Kategoria artykułu: Biznes
4 lata temu

PODSUMOWANIE REALIZACJI LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU - PLAN DZIAŁANIA NA PRZYSZŁOŚĆ

Udostępnij:
Polub ndg24:

     Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka- Rybacka Brać Mierzei na realizacje Lokalnej Strategii Rozwoju otrzymało środki w wysokości 7 645 700 złotych. Fundusze te zostały przeznaczone na rozwój obszarów gmin powiatu gdańskiego: Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański oraz powiatu nowodworskiego: Ostaszewo, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo, Krynica Morska.

Dzięki dotacjom otrzymanym za naszym pośrednictwem ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 oprócz wsparcia indywidualnych przedsiębiorców jak i osób chcących założyć działalność gospodarczą, dofinansowanie otrzymały samorządy na inwestycje użytku publicznego.

W okresie 2017-2019 ogłosiliśmy 17 naborów wniosków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Beneficjenci na dzień 31.12.2019 roku podpisali umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego na kwotę około 4 000 000 mln z czego około 1 500 000 zł zostało przeznaczone na utworzenie nowych miejsc pracy. W ramach podpisanych umów beneficjenci zobowiązali się do utworzenia 22 nowych całorocznych miejsc pracy. Kolejne wnioski, złożone jeszcze w 2019 roku, są w trakcie oceny realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, co zwiększy jeszcze rezultaty naszych działań. Zmieniamy nasz obszar dzięki nowym inwestycjom w infrastrukturę, ale także dzięki wsparciu projektów dotyczących wzmocnienia przedsiębiorczości na obszarze.

Plan na przyszłość

Budżet, który pozostał nam do rozdysponowania na lata 2020-2021 wynosi około 1 500 000 zł. Już w 2020 roku zamierzamy ogłosić kolejne 3 nabory wniosków w ramach następujących celów szczegółowych: Powstanie całorocznej infrastruktury turystycznej oraz Ryba najlepszym produktem lokalnym obszaru LGR. Nabory te będą skierowane do osób fizycznych chcących podjąć lub rozszerzyć działalność gospodarczą, Ze szczegółowym harmonogramem naborów jak i warunkami wsparcia mogą Państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej www.rybackabrac.pl


 Zapraszamy Państwa także do skorzystania z bezpłatnych usług doradczych w siedzibie Stowarzyszenia - Nowy Dwór Gdański, ul. Plac Wolności 22 oraz z innych możliwości uzyskania informacji jak: e-mail (biuro@rybackabrac.pl), Newsletter, kontakt telefoniczny (55 628 09 42). Zachęcamy również do odwiedzenia naszego stoiska informacyjno-promocyjnego wystawianego na różnych imprezach lokalnych (wystarczy śledzić naszą stronę internetową, by zapoznać się z terminarzem imprez lokalnych, na których jesteśmy).


Zapraszamy do wszelkich form kontaktu i służymy pomocą.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.