Kategoria artykułu: Wiadomości
1 miesiąc temu

Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu nowodworskiego

Udostępnij:
Polub ndg24:

Zakończył się długi majowy weekend. Dla nowodworskich policjantów był to czas wzmożonej pracy w związku z nasilonym ruchem na drogach. Policjanci mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą, zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. W trakcie weekendu majowego doszło do 12 odnotowanych kolizji, nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego. Policjanci przez sześć dni majówki ujawnili 40 przekroczeń prędkości. Mundurowi skontrolowali na zawartość alkoholu w organizmie 374 kierujących.

Przypominamy, aby cały czas zachować rozwagę na drodze, dostosować prędkość do istniejących warunków a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.