Kategoria artykułu: Wiadomości
2 lata temu

Policjanci uratowali kobietę przed tragicznymi skutkami mrozu.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Wczoraj w nocy stegieńscy policjanci pomogli starszej kobiecie. 61-latka trafiła do szpitala z silnym wychłodzeniem organizmu. Dalsze przebywanie kobiety na mrozie mogło doprowadzić do tragedii.

Wczoraj przed godziną 23:00 policjanci z Posterunku Policji w Stegnie w trakcie patrolu, zauważyli w okolicach dworca PKS w Stegnie samotną kobietę. Podczas podejmowanej interwencji okazało się, że 61 – latka mieszkanka pobliskiej miejscowości Jantar, zasłabła i jak wynikało z jej relacji nie wie ile czasu przebywała na mrozie. Kobieta siedziała na ziemi, a obok niej leżała kula ortopedyczna. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało starszą kobietę do szpitala z podejrzeniem silnego wychłodzenia organizmu, zagrażającego jej życiu i zdrowiu. Gdyby nie interwencja policjantów, noc dla kobiety mogłaby zakończyć się tragicznie. 

Policjanci apelują, aby nie być obojętnym wobec osób bezdomnych, nieporadnych życiowo oraz incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Jeśli widzimy taką osobę, sprawdźmy czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy lekarskiej. Jeśli ktoś jest nieprzytomny sprawdźmy czynności życiowe, zadzwońmy po pogotowie i Policję. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu zadzwońmy pod nr. alarmowy 112, policjanci, którzy przyjadą na wezwanie sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni a jeden telefon może uratować komuś życie.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.