Kategoria artykułu: Wiadomości
2 tygodnie temu

Poniedziałkowe dobre wieści z Żuław.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Prezentujemy naszym Czytelnikom kolejne dobre wiadomości z terenu powiatu nowodworskiego:

1) Żuławski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie w programie dotacyjnym "Kultura w sieci" dla projektu  Żuławskie inspiracje - w sieci współpracy.

2)Najmłodsza grupa baletowa z Żuławski Ośrodek Kultury zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim festiwalu Białobrzeski E-dance show.  Starsze dziewczynki dwa trzecie miejsca i solistka Maria Bodziacka trzecie.

3) Od 18 maja otwarte ponownie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje z zachowaniem wymogów sanitarnych.

4) Młodzież z Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdański w ramach #hot16challenge2

  nagrała fajny kawałek.

5) Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdański prowadzi nabór wniosków  na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych na okres  3 miesięcy.

https://nowydworgdanski.praca.gov.pl/-/12416391-nabor-wnioskow-o-udzielenie-dofinansowania

6) Powiat Nowodworski pozyskał blisko 1 mln dofinansowanie z PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na kolejny remont w remontu budynku SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

7) Wspólny projekt nowodworskich szkół i ŻOK-u.

Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim wraz ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Żuławski Ośrodek Kultury został laureatem konkursu: "Bardzo Młoda Kultura 2020 Pomorskie. Edycja wiosenna."
Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu Anny Wysockiej (Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim) - nauczycielki przedmiotów turystycznych, Anny Pająk i Agnieszki Zacharskiej (Sp nr 2) oraz Patrycji Paradowskiej (ŻOK) pod nazwą "Słowa w ruch".
Celem projektu jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej przy współpracy sfer kultury i oświaty, uwzględniając obowiązujące ograniczenia i obostrzenia.

8)Powiat Nowodworski podpisał w dniu 21 kwietnia br. z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę na realizację projektu pn.: „ Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".
W ramach projektu zakupione zostaną laptopy wraz z profesjonalnym oprogramowaniem, które zostaną wykorzystane do wsparcia nauki zdalnej.
Całkowita wartość projektu wynosi 70 000,00 zł i jest w 100% finansowana ze środków unijnych.

9)Gminny Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze"  dla projektu - "Powstanie kompleksu infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej  promującej rybackie dziedzictwo kulturowe"  .

10) Od 23.05.2020 wznawia działalność i zaprasza w swoje progi Gospoda Mały Holender. Warto wybrać się na zupę klopsową, babkę ziemniaczaną i szuwarka.

11) Co kobiety sądzą o facetach (z pewną dozą pikanterii, bo to dla dorosłych)? Zobaczcie, jak zaprezentował ten temat Teatr bez Kurtyny "Ci faceci - czyli 9 grzechów głównych"! https://youtu.be/3SqbiPXpBak

12) Od kilku tygodni u nas czysto, więc jest nadzieja, że może poluzują nam trochę obostrzenia.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.