Kategoria artykułu: Wiadomości
1 miesiąc temu

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Uczniowie dwóch szkół pojadą na Turniej Wojewódzki

Udostępnij:
Polub ndg24:

W Szkole Podstawowej nr 1  w Nowym Dworze Gdańskim obyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej BRD ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj  (24.04.2024 r.) na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, uczniowie szkół podstawowych z naszego powiatu uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Główny cel, jaki przyświecał organizatorom to przede wszystkim popularyzowanie przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zasad poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich postaw i zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

W zawodach wzięły udział drużyny z 6 szkół podstawowych. Były to:

  • Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Gdańskim,

  • Szkoła Podstawowa w Kmiecinie,

  • Szkoła Podstawowa w Jantarze,

  • Szkoła Podstawowa w Stegnie,

  • Szkoła Podstawowa w Sztutowie

  • Szkoła Podstawowa w Krynicy Morskiej.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe. W trakcie zawodów uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz  skrzyżowań. Kolejnym etapem była jazda na torze przeszkód, następnie zawodnicy musieli stawić czoło scenkom sytuacyjnym z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy wezmą udział w Wojewódzkim Turnieju BRD. W kategorii szkół podstawowych  do kolejnego etapu przeszła grupa młodsza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz grupa starsza ze Szkoły Podstawowej w Kmiecinie.

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turniejach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ma szczeblu wojewódzkim.

Galeria:

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.