Kategoria artykułu: Wiadomości
1 tydzień temu

Przyjacielskie spotkanie w Hennef. Stowarzyszenie Miast Partnerskich organizatorem kolejnego wyjazdu do Niemiec

Udostępnij:
Polub ndg24:

W dniach 30.05 – 2.06 br. przebywała w partnerskim mieście Hennef w Niemczech 40 osobowa delegacja mieszkańców naszego miasta z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miasta na czele. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego.

W bardzo atrakcyjnym programie przygotowanym przez gospodarzy znalazły się: zwiedzanie Kolonii, skansenu w Kommern, miasteczka Bad Munsterefel , wizyta w uroczym miasteczku Blankenberg oraz przejazd autobusem po okolicach Hennef.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne posiedzenie rad miejskich Hennef i Nowego Dworu Gdańskiego. W posiedzeniu uczestniczył również mer miasta Sarny. Tematami poruszanymi w trakcie posiedzenia były: współpraca na przyszłość, zmiany klimatyczne i związane z tym zagrożenia, niż demograficzny oraz problemy ekologiczne.

Burmistrzowie Mario Damm i Jacek Michalski, a także mer Sarn potwierdzili deklarację o partnerstwie zobowiązującą strony do porozumienia i pokoju między ludźmi i narodami, do zachowania wolności i demokracji, godnego, różnorodnego, solidarnego i humanitarnego współistnienia oraz do wspierania naszych przyjaciół i partnerów w Sarnach.

Deklarację parafowali także obecni na posiedzeniu radni naszego miasta oraz przewodniczący Stowarzyszenia Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego.

Istotnym punktem wizyty był także koncert charytatywny dla Sarn, w którym wystąpili artyści hennefcy oraz reprezentujące Nowy Dwór Gdański artystki Studia Wokalnego Marta Kozakiewicz oraz Żaklin Buchowiecka.

Było to kolejne bardzo udane spotkanie mieszkańców miast partnerskich. Wspólnie opracowany przez Stowarzyszenia obydwu miast partnerskich projekt oraz wspólne uczestnictwo w organizowanych spotkaniach i odbywających się z tej okazji imprezach oraz wspólne spędzanie czasu i zamieszkiwanie u rodzin były działaniami urzeczywistniającymi partnerstwo i spełniającymi znamiona integracji europejskiej.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.