Kategoria artykułu: Kultura i rozrywka
1 rok temu

Równonoc wiosenna.Pierwszy dzień wiosny 2018!

Udostępnij:
Polub ndg24:

 Dziś witamy pierwszy dzień wiosny - kalendarzowej wiosny. Wiosna astronomiczna rozpoczęła się dzień wcześniej o 17.40. A wszystko to przez równonoc wiosnenną. Czym jest to zjawisko?

Równonoc astronomiczna to jedyny raz w roku, kiedy noc i dzień potrwają tyle samo - po 12 godzin. Dzień będzie coraz dłuższy, aż do 22 czerwca, kiedy to nastapi letnie przesilenie.

Od 20 marca Słońce na półkuli północnej przechodzi przez punkt Barana. Od tego momentu biegun północny jest bliżej Słońca przez kolejne pół roku niż biegun południowy.

Dni stają się coraz dłuższe, do życia budzi się przyroda, do Polski wracaja bociany, ptaki zaczynają rano swoje  trele. Chociaż zdarzają się jeszcze ujemne temperatury, to jednak chętniej wychodzimy z domu.

Dłuższy dzień to przede wszystkim więcej światła słonecznego, co sprzyja poprawie samopoczucia, a także oznacza wiecej czasu na aktywność.

Wiosną będziemy się cieszyć 3 miesiące. Kalendarzowe lato rozpocznie się 22 czerwca, ale to 21 czerwca bedzie najdłuższym dniem w roku.

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.