Kategoria artykułu: Biznes
3 lata temu

Rybacka Brać Mierzei - PODSUMOWANIE REALIZACJI LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU ORAZ PLAN DZIAŁANIA NA PRZYSZŁOŚĆ

Udostępnij:
Polub ndg24:

   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka - Rybacka Brać Mierzei w latach 2017-2020 ogłosiło już 22 konkursy cieszące się dużym zainteresowaniem, podczas których wpłynęło 97 wniosków o dofinansowanie. Konkursy te są efektem realizacji założeń zawartych w Lokalnej Strategii Rozwoju finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020. Budżet jaki został przyznany Stowarzyszeniu na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju wynosi 7 645 700 zł. Fundusze te są przeznaczone na inwestycje z obszaru LGR, który dla przypomnienia obejmuje gminy powiatu gdańskiego: Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański oraz powiatu nowodworskiego: Ostaszewo, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo, Krynica Morska. Dzięki dotacjom otrzymanym za naszym pośrednictwem oprócz wsparcia indywidualnych przedsiębiorców jak i osób chcących założyć działalność gospodarczą, dofinansowanie otrzymały samorządy oraz jednostki kultury na inwestycje użytku publicznego jak również na organizację wydarzeń kulturalno-rozrywkowych promujących rybackie dziedzictwo kulturowe. Beneficjenci na dzień 31.12.2020 r. podpisali umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego na kwotę około 5 600 000 zł z czego ponad 2 200 000 zł zostało przeznaczone na utworzenie nowych miejsc pracy. W ramach podpisanych umów beneficjenci zobowiązali się do utworzenia 27 nowych całorocznych  miejsc pracy. Należy podkreślić, że część wniosków, złożonych w  2020 roku, jest jeszcze w trakcie oceny realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, co zwiększy jeszcze rezultaty naszych działań. Rozdysponowane dotychczas środki to przede wszystkim inwestycja w nasz obszar, który zmienia się dzięki nowej infrastrukturze, ale to również wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości.

Plan na przyszłość

Jesienią 2021 roku zamierzamy ogłosić kolejne nabory wniosków w ramach przedsięwzięć cieszących się jak dotąd największym zainteresowaniem tj. m.in. Całoroczne produkty turystyczne bądź też Działalność turystyczna i okołoturystyczna. Nabory będą skierowane do osób fizycznych chcących podjąć lub rozszerzyć działalność gospodarczą. Budżet jaki został nam do rozdysponowania na chwilę obecną to ok. 1 200 000 zł. O szczegółowym harmonogramie naborów w zakresie przedsięwzięć oraz dostępnych środków będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej www.rybackabrac.pl.

Zapraszamy Państwa także  do skorzystania z doradztwa w siedzibie Stowarzyszenia - Nowy Dwór Gdański,  ul. Plac Wolności 22. Na bieżąco również udzielamy informacji drogą elektroniczną pod adresem biuro@rybackabrac.pl. Zapraszamy również do kontaktu z nami za pośrednictwem Newslettera oraz telefonicznego pod nr tel. 55 628 09 42. Mamy głęboką nadzieję, że w tym roku będziemy mieli szansę spotkać się z Państwem na wszelkiego rodzaju wydarzeniach organizowanych na obszarze LGR, gdzie wystawiamy nasze stoisko promocyjne, do którego już dziś serdecznie zapraszamy.

Galeria:

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.