Kategoria artykułu: Wiadomości
2 lata temu

Z kapelą, z piosenką i... z bimberkiem - VIII Dzień Osadnika z muzyką. Zaproszenie

Udostępnij:
Polub ndg24:

W tym roku spotykamy się 25 września, by wspólnie wspominać naszych przodków, którzy odważyli się tuż po wojnie przyjechać na Żuławy, aby przywrócić je do życia.

W tym roku tematem Dnia Osadnika  jest muzyka. Pierwsze zabawy, słuchanie polskiego radia dawały osadnikom poczucie normalności, odrobinę wytchnienia od ciężkiej pracy i codziennych trosk. Polska muzyka była źródłem dumy, radości i wzruszenia.

Tak więc, oprócz stałych elementów naszego wspólnego święta takich jak: przebieranie się w stroje osadnicze, rekonstrukcja przybycia osadników na Żuławy, wspólny przemarsz ulicami miasta, złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym osadnikom żuławskim,
będzie towarzyszyła nam wyjątkowa oprawa muzyczna. Tuż po przemarszu i pamiątkowym zdjęciu zapraszamy na występ Kapeli Osadniczej, tańce oraz wspólne śpiewanie piosenek z lat wojennych i powojennych.

Inicjatorem i głównym organizatorem święta jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski. Co roku w organizacji wspierają nas Gmina Nowy Dwór Gdański, Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”, Żuławski Ośrodek Kultury oraz wiele innych żuławskich firm, organizacji, instytucji i osób prywatnych.

Spotkajmy się 25 września 2021 roku o godzinie 11:30 na stacji kolei wąskotorowej w Nowym Dworze Gdańskim, by razem świętować Dzień Osadnika!

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.