Kategoria artykułu: Wiadomości
9 miesięcy temu

ZATRZYMANY ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ POLICJANTA

Udostępnij:
Polub ndg24:

W poniedziałek około godz. 1:00 w nocy policjanci zatrzymali  33- letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność funkcjonariusza policji w trakcie interwencji w Jantarze.

 

W poniedziałek około 1:00 w nocy dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ładu i porządku publicznego w miejscowości Jantar. W trakcie podejmowanej interwencji przez umundurowanych funkcjonariuszy policji podczas  legitymowania osoby, 33- letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Stegna trzykrotnie odepchnął ręką policjanta i próbował szarpać go za mundur. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że
33-latek posiada ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Z związku z tym zdarzeniem mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do aresztu w Komendzie Powiatowej Policji Nowym Dworze Gdańskim.

 

Każda osoba, która dopuści się naruszenia nietykalności cielesnej w stosunku do policjanta, będącego na służbie musi się liczyć z poniesieniem odpowiedzialności karnej, gdyż jest to przestępstwo.

 

Należy pamiętać, że funkcjonariusze publiczni  w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzystają ze specjalnej ochrony prawnej. Kodeks Karny zawiera zamknięty katalog osób mieszczących się w pojęciu funkcjonariusza publicznego w rozumieniu prawa karnego.

 

Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański
Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.