Kategoria artykułu: Wiadomości
3 tygodnie temu

Żuławskie zabytki. Ratujemy zabytkową polichromię w cerkwii św. Mikołaja w Cyganku

Udostępnij:
Polub ndg24:

Kościół św. Mikołaja w Cyganku pochodzi z XIVw. Jego strop zdobią przepiękne polichromie przedstawiające sceny biblijne oraz żywoty świętych.

Koszt całego projektu podzielonego na etapy, to aż 310 tys. złotych. Parafia grecko-katolicka w Cyganku, potrzebuje uzbierać na ten cel 40% tej kwoty jako wkład własny. Stąd potrzebna pomoc grupy 1000 osób, które raz w miesiącu, konkretnego dnia, wpłacą przez okres roku kwotę 10 zł.

Pierwszym etapem projektu będzie dezynfekcja i dezynsekcja polichromii, czyli pozbycie się wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni i robactwa, które naszą polichromię dosłownie zjadają każdego dnia.

Pomóc może każdy! Jak? Potrzebujemy 1000 osób, które przez okres 12 miesięcy, wpłacą na ten cel jedynie 10zł / miesiąc. Można oczywiście jednorazowo lub w różnych kwotach.

ILE I GDZIE WPŁACIĆ? - informuje ks. Paweł Potoczny

"TAXA opłat w kościele jest owiana wieloma mitami. Moje założenie w tej materii jest proste - WPŁACAJĄC NA POTRZEBY REMONT ZRÓB TO Z MIŁOŚCIĄ. Nie rób nam OFIARY. Bo jesteśmy Parafią, która odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków, a jak chcesz to zrób nam DAROWIZNĘ. Niech Twój dar będzie prezentem takim samym, który dajesz komuś bliskiemu, komuś, kogo kochasz."

Żeby podzielić się swoim darem, naciśnij ten link. To teraz takie proste https://ofiaraonline.pl/parafia-swmikolaja

Wszystkich zainteresowanych tematem i Darczyńców zapraszamy do polubienia strony na portalu społecznościowym.

https://www.facebook.com/groups/442180036869915/permalink/442188360202416/

Znaleźć tam można numer konta i dane parafii. Będą tam publikować na bieżąco postępy dotyczące kwestii formalnych jak i prezentować poszczególne elementy zachowanej polichromii.

 foto. Tomasz Sienkiewicz

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.