Kategoria artykułu: Wydarzenia
1 rok temu

ŻYCZENIA, ODZNACZENIA, NOWY WÓZ - WIGILIA U STRAŻAKÓW.

Udostępnij:
Polub ndg24:

Stoły udekorowane świątecznie, na talerzykach opłatek, druhny i druhowie w galowych mundurach. Na wigilijne spotkanie przybyli strażacy z całego powiatu nowodworskiego. Uroczystość miała miejsce w sali budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.

Prezes OSP Powiatu Nowodworskiego - Roman Pawłowski - przywitał przybyłych gości i przypomniał o ważnej roli strażków w życiu lokalnych społeczności.  Poinformował, że ochotnicy podejmowali działania w pożarach i innych zagrożeniach 1080 razy.

Głos zabrał również Marek Buza - Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Chojnicach i członek Głównego Sądu Honorowego, który w bardzo ciepłych słowach podziękował naszym strażakom za poświęcenie i pomoc podczas tegorocznej nawałnicy w Borach Tucholskich.

Kolejnym punktem spotkania były odznaczenia, następnie wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem i świąteczne życzenia.

Punktem kulminacyjnym jest wjazd nowych wozów strażackich dla nowodworskiej placówki OSP. Przed budynkiem druhny, druhowie, zaproszeni goście.Z daleka słychać sygnał dźwiekowy.....są, wyjeżdzają w bramę. Strzelają  fajerwerki, płoną race świetlne, migocą światła nowiutkich wozów , jest tradycyjny chrzest butelką szampana.

Wóz prawdziwe cacko, oby jak najrzadziej musiał wyjeżdzać, a jeśli już, to niech w trudnych sytuacjach służy, jak najlepiej naszym strażakom. Wiadomo, że wszystko co robią , to " Bogu na chwałę, a ludziom na ratunek".

Udostępnij:
Polub ndg24:
captcha

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię.